Dzień Dobry,
mamy problem z randomowym zawieszaniem się startu trajektorii. Maszyna/sterownik wchodzi w tryb Trajectory, ale bufor trajektorii pozostaje pusty, diagnostyka komunikacji nie pokazuje żadnych błędów. Stop trajektorii i jest start nic nie zmienia, nawet wyłączenie wszystkich makr w tle i uruchomienie trajektorii poprzez wewnętrzne polecenie "startTrajectory" nie pomaga. Jedyne co pomaga to restart połączenia pomiędzy programem simcnc a csmio (czy to poprzez wyłączenie programu, czy to ponowy wybór device selection, czy też restart csmio). Problem pojawił się w kilka tygodni temu po mojej wewnętrznej aktualizacji skryptów, ale też przywróciłem wszystkie wewnętrzne biblioteki dll, pliki exe itd do fabrycznych skopiowałem tylko skrypty, profile, ekrany, ale problem nie znika. Logi z simcnc włączone nie pokazują nic nadzwyczajnego:
Thu Aug 7 11:38:43 2025 : enum EngineError::Code __cdecl ActManager::startAct(class ActId,class ActSource,class QString) "start trajectory" , "externalProgram 1762" , ""
Thu Aug 7 11:38:44 2025 : enum EngineError::Code __cdecl ActManager::startAct(class ActId,class ActSource,class QString) "start trajectory python actions" , "externalProgram 1762" , ""
Thu Aug 7 11:38:44 2025 : State changed: Trajectory
Dodam, że wszystkie zadania w tle, mkody mogą być usunięte a i tak trajektoria nie działa.
Liczę na szybką odpowiedź
Pozdrawiam,
Jacek Schefler
Grawer Polska
Dzień Dobry,
mamy problem z randomowym zawieszaniem się startu trajektorii. Maszyna/sterownik wchodzi w tryb Trajectory, ale bufor trajektorii pozostaje pusty, diagnostyka komunikacji nie pokazuje żadnych błędów. Stop trajektorii i jest start nic nie zmienia, nawet wyłączenie wszystkich makr w tle i uruchomienie trajektorii poprzez wewnętrzne polecenie "startTrajectory" nie pomaga. Jedyne co pomaga to restart połączenia pomiędzy programem simcnc a csmio (czy to poprzez wyłączenie programu, czy to ponowy wybór device selection, czy też restart csmio). Problem pojawił się w kilka tygodni temu po mojej wewnętrznej aktualizacji skryptów, ale też przywróciłem wszystkie wewnętrzne biblioteki dll, pliki exe itd do fabrycznych skopiowałem tylko skrypty, profile, ekrany, ale problem nie znika. Logi z simcnc włączone nie pokazują nic nadzwyczajnego:
Thu Aug 7 11:38:43 2025 : enum EngineError::Code __cdecl ActManager::startAct(class ActId,class ActSource,class QString) "start trajectory" , "externalProgram 1762" , ""
Thu Aug 7 11:38:44 2025 : enum EngineError::Code __cdecl ActManager::startAct(class ActId,class ActSource,class QString) "start trajectory python actions" , "externalProgram 1762" , ""
Thu Aug 7 11:38:44 2025 : State changed: Trajectory
Dodam, że wszystkie zadania w tle, mkody mogą być usunięte a i tak trajektoria nie działa.
Liczę na szybką odpowiedź
Pozdrawiam,
Jacek Schefler
Grawer Polska
Uploaded files: